Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog kategorie
Blog chmura tagów
III. Jak dbać o brzytwę?

Warto dbać o swoje brzytwy! Wiele przepięknych akcesoriów zostało zniszczonych przez zaniedbanie i pominięcie podstawowych zasad pielęgnacji ze strony użytkownika. Żywotność brzytwy zależy wyłącznie od dbałości o nią. Te zadbane służą latami i często są przekazywane z ojca na syna.

DSC_6781.JPG

  1. Nigdy nie wolno chować do pudełka czy etui mokrej lub wilgotne brzytwy. Przed zamknięciem trzeba ją dokładnie wytrzeć do sucha miękką bawełnianą ściereczką/ręcznikiem lub używając kawałka skóry zamszowej. Ponieważ wycieranie nie usunie całej wilgoci z ostrza, dobrze jest przeciągnąć ostrze brzytwy kilka razy po pasie do szlifowania lub zostawić kilka minut brzytwę w suchym pomieszczeniu, by resztki wilgoci z niej wyparowały. Po takim zabiegu można już bezpiecznie schować brzytwę do etui lub pudełka do następnego razu.
  2. Należy zapobiegać rdzy, zwłaszcza na krawędzi tnącej, która jest najbardziej na nią narażona. Niewielka plamka rdzy na tej delikatnej linii, powoduje kruchość metalu w narażonym miejscu, co może być powodem uszkodzenia ostrza brzytwy. Oczywiście można usunąć taką szczerbę jeszcze raz ostrząc brzytwę, jednak istnieje duże ryzyko, ze nowo wyprowadzona krawędź tnąca nie będzie mieć tak dobrego szlifu jak ten nadany przez producenta.
  3. Wycierając pianę z ostrza podczas golenia nie wolno używać szorstkich materiałów. Najlepsza jest do tego miękka bibułka lub ręcznik. Wiele osób nie przywiązuje wagi do tego kroku i wyciera ostrze w ręcznik/ściereczkę/bibułkę, w taki sposób że lekko je zagina - brzytwa w ten sposób szybko traci ostrość. Jak zatem wycierać pianę w bibułkę/ręcznik? Podobnie jak podczas szlifowania na pasie - ukośnie nie narażając ostrza na zagięcie.
  4. Odkładając brzytwę na dłuższy czas do pudełka/etui warto naoliwić ją specjalnym olejem do konserwacji.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl