Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Podrażnienia skóry po goleniu - ich przyczyny i zapobieganie

Niektórzy mężczyźni prawie zawsze doświadczają po goleniu uczucia pieczenia i podrażnienia skóry. W tym artykule chcemy zaproponować kilka rozwiązań, które pomogę pozbyć się powyższych problemów.

  • Najczęstszą przyczyną podrażnienia jest tępe ostrze maszynki lub niewłaściwie przygotowana/nieostra brzytwa. Jeśli maszynka/brzytwa będzie gotowa i ostra, włosy zarostu łatwo poddadzą się ostrzu i nie będą powodować podrażnień. W przypadku tępego narzędzia ostrze zamiast z łatwością ścinać włosy przechodzi nad nimi lub przecina je wzdłuż czy ciągnie i zaczepia nasady włosów. Powoduje to konieczność kilkukrotnego przejechania ostrza po twarzy w celu otrzymania zadowalającego efektu golenia, a to ponownie zwiększa podrażnienie. W wyniku tego wrażliwe części skóry twarzy są utrzymywane w stanie ciągłego podrażnienia. Bardzo często podrażnienia takie powodują jednorazowe maszynki do golenia. Lekarstwem na to jest oczywiście używanie wyłącznie odpowiednio przygotowanych ostrych dobrej jakości narzędzi do golenia. Takim narzędziem z pewnością będzie dobrze naostrzona brzytwa z wysokiej jakości stali lub dla mniej wrażliwej skóry maszynka z ostrą żyletką.

Brzytwa - golenie bez podrażnień

Warto zainwestować w brzytwę z wysokiej jakości stali, która nie podrażnia skóry i pozwala przez długie lata zachować ostrze w dobrym stanie. Dobre jakościowo brzytwy produkuje Thiers Issard czy Koraat Knives.

Maszynka na żyletki

R35911SR Edwin Jagger, maszynka + 5 żyletek Feather

  • Innym powodem, który powoduje podrażnienia po goleniu, jest ocieranie szyi przez kołnierz. Jeśli krawędź kołnierza jest zużyta i szorstka i jest w kontakcie ze skórą, to na pewno będzie powodować ból i podrażnienie.
  • Wielu osobom dokucza problem wrastających włosków. Rozwiązaniem tej dolegliwości jest z kolei głębokie golenie przy pomocy ostrza brzytwy. Podczas każdego golenia brzytwą usuwany jest martwy naskórek, przez który ciężko jest się przebić rosnącym włoskom. Na wrastające włoski pomaga też delikatny peeling, przy pomocy którego można usunąć martwy naskórek. Doskonale nadaje się do tego pędzel z włosia borsuka typu pure badger (włoski ostro zakończone/przycięte) oraz specjale złuszczające mydło.

EJ, 81SB71611 Pędzel do golenia E.Jagger, pure badger, czarny + chrom EJ, 81SB71711 Pędzel do golenia E.Jagger, pure badger, kość słoniowa EJ, 81SB71911 Pędzel do golenia E.Jagger, pure badger, chrom Tabula Rasa - mydło na wrastające włoski i wypryski,  70g

 

Taylor of Old Bond Street Sandalwood After Shave Gel, formuła z oczaru wirginijskiego

Taylor of Old Bond Street Sandalwood After Shave Gel

Simpson Naturally Vitalising Skin Food 100ml

Simpson Naturally Vitalising Skin Food 100ml

La Toja Balsam po goleniu, skóra wrażliwa, 100ml

Polecamy również Balsam po goleniu La Toja dla skóry wrażliwej z zawartością soli mineralnych z leczniczych błot termalnych hiszpańskiej wyspy La Toja.

  • Czasami problem jest spowodowany nadmiarem metali alkalicznych, potażu lub innych substancji w mydle. Do golenia warto używać specjalnie do tego przygotowanych mydeł lub kremów. Najlepsze mydła do golenia mają właściwości antyseptyczne i środki łagodzące, co czyni je łagodnymi dla skóry. Należy zadbać aby po goleniu usunąć całkowicie mydło z twarzy dokładnego spłukując ją wodą.

    T&H  1805 - Krem do golenia w tygielku 190g T&H Drzewo sandałowe - Krem do golenia w tyglu 190gT&H Grafton - Krem do golenia w tygielku 190g T&H Trafalgar - Krem do golenia w tygielku
 
 
  • Podrażnienie wynikające z choroby skóry - powinny być oczywiście leczone przez lekarza.
  • Osoby z cienką i delikatną skórą i twardym zarostem, są szczególnie podatne na podrażnienia skóry po goleniu, ale nawet oni stosując się do powyższych uwag mogę bez problemu ich uniknąć.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl